IRO World Championship

18.09.2018. - 23.09.2018.

 

WM Zeitplan

NAMESTNRSPARTEZEITUO./G.ZEIT
Markus Schutti1Trümmer07:30Fr10:50
Tomaz Drazumeric2Trümmer08:10Fr10:50
Hermann Kranz3Fläche08:10Fr11:20
Janez Kraljic4Trümmer08:50Fr14:20
Ida Barris5Fläche08:50Fr11:20
You Zhun-Lin6Trümmer09:30Fr14:20
Christine Seebach7Fläche09:30Fr10:20
Evelyn Hiesinger8Fährte11:00Fr11:50
Susann Waydhas9Trümmer10:30Fr09:30
Katrin Holnsteiner-Dumps10Fläche10:30Fr10:20
Andreas Martin11Fährte12:00Fr11:50
Hidehiro Murase12Trümmer11:10Fr09:30
Jenniefer Ericsson13Fläche11:10Fr09:00
Miguel de Prado Garcia14Trümmer11:50Fr08:30
Renate Gregor15Fläche11:50Fr09:00
Kathy Denille16Trümmer13:30Fr08:30
Günter Scheid17Fläche13:30Fr08:00
Charlotte Kranz18Trümmer14:10Fr16:40
Hojka Kraigher19Fläche14:10Fr08:00
Maria Gazdagne Novak20Trümmer14:50Sa14:50
Claudia Prath21Fläche14:50Fr14:50
Ales Krc22Fährte13:00Fr13:50
Cecilia Ramirez de Brühl23Trümmer15:30Sa14:50
Magdalena Koczera24Fläche15:30Fr15:40
Claudio Bötschi26Trümmer16:30Sa13:50
Carsten Oje27Fläche16:30Sa14:20
Carlo Alberto Cungi28Trümmer17:10Sa13:50
Bas Esbach29Fläche17:10Sa14:20
Christa Balzer30Trümmer17:50Fr16:10
Lorenza Giavina31Fläche17:50Fr16:10
Jana Munkova32Trümmer18:30Fr15:40
NAMESTNRSPARTEZEITUO./G.ZEIT
Rolf Häusermann33Trümmer07:30
AnneCharlotte Bengtsson34Trümmer08:10Sa10:50
Sebastijan Strasek35Fläche08:10Sa13:20
Sarolta Leczki36Trümmer08:50Fr17:10
Jana Polakova37Fläche08:50Sa13:20
Pavel Andreev38Trümmer09:30Fr17:10
Eduard Scherz39Fläche09:30Sa11:20
Christine Colligs40Fährte11:00Sa16:10
Birgit Ebner42Fläche10:30Sa11:20
Cara Tutschek43Fährte12:00Sa16:10
Margot Luukas44Trümmer11:10Sa10:50
Belinda Gerrits45Fläche11:10Sa10:20
Jerneja Ternovec46Trümmer11:50Sa08:30
Walter Rammerstorfer47Fläche11:50Sa10:20
Juliane Lange48Trümmer13:30Sa08:30
Jitka Dedinova49Fläche13:30Sa09:00
Sebastjan Leban50Trümmer14:10Sa15:40
Joakim Toftby51Fläche14:10Sa09:00
Brigitte Versterre52Trümmer14:50Sa11:50
Witold Sieracki53Fläche14:50Sa08:00
Christa Steinborn54Fährte13:00Sa16:40
Michele Cesarini Sforza55Trümmer15:30Sa11:50
Rudolf Klötzli56Fläche15:30Sa08:00
Renate Eberts58Trümmer16:30Fr14:50
Liubov Petrushina59Fläche16:30Sa16:40
Matteo Romano60Trümmer17:10Fr13:50
Monica Eringskog61Fläche17:10Sa17:10
Danielle Richard62Trümmer17:50So08:30
Svetlana Manakova63Fläche17:50Sa15:40
Ruth Ries64Trümmer18:30So08:30
NAMESTNRSPARTEZEITUO./G.ZEIT
Jose Maria Gomez Magarin65Trümmer07:30Mi16:10
Shiori Sawada66Trümmer08:10Mi14:50
Lukas Marica67Fläche08:10Mi10:20
Isabella Kühn68Trümmer08:50Mi14:50
Francesco Cerri69Fläche08:50Mi10:20
Zsuzsanna Vida70Trümmer09:30Mi13:50
Kirsi Myöhänen71Fläche09:30So08:00
Peter Schüler72Fährte11:00Mi17:10
Serhii Lukhin73Trümmer10:30Mi13:50
Arno Schöllbauer74Fläche10:30So08:00
Stefan Hans Funk75Fährte12:00Mi16:40
Jeanette Bock-Engels76Trümmer11:10Mi11:50
Jantine Boerrigter77Fläche11:10Mi15:40
Barbara Pietrusky78Trümmer11:50Mi11:50
Dagmar Banarova79Fläche11:50Mi15:40
Liia Rikkinen80Fährte13:00Mi16:40
Denis Laus81Trümmer13:30Mi10:50
Tadeja Drolc82Fläche13:30Mi14:20
Judit Erdelyi83Trümmer14:10Mi10:50
Laszlo Balazs84Fläche14:10Mi14:20
Sandro D'Alo85Trümmer14:50Mi16:10
Frank Rosenblatt86Fläche14:50Mi13:20
Laszlo Dobak87Trümmer15:30Mi17:10
Astrid van der Wijst88Fläche15:30Mi13:20
Christian Capillier89Trümmer16:30Mi09:30
Roman Starman90Fläche16:30Mi11:20
Andrea Galimberti91Trümmer17:10Mi09:30
Enrique Castaneda Gonzalez92Fläche17:10Mi11:20
Rina Leo-Granström93Trümmer17:50Mi08:30
Roy van Wezel94Fläche17:50Mi09:00
Dong-Kyun Shin95Trümmer18:30Mi08:30
NAMESTNRSPARTEZEITUO./G.ZEIT
Hiroaki Kemmochi96Trümmer07:30Do14:20
Hannah Schmidt97Trümmer08:10Do14:20
Matteo Baistrocchi98Fläche08:10Mi09:00
Agata Franzoni99Trümmer08:50Do13:20
Karoliina Finnilä100Fläche08:50Mi08:00
Giovanni Martinelli101Trümmer09:30Do13:20
Tae-Won Lee102Fläche09:30Mi08:00
Sara Smerdel103Trümmer10:30Do11:20
David Cazares104Fläche10:30Do14:50
Mariola Wisniewska105Trümmer11:10Do11:20
Claudia Höttinger106Fläche11:10Do14:50
Eva Klemsova107Trümmer11:50Do10:20
Elke Jackel108Fläche11:50Do13:50
Anita Battisti109Trümmer13:30Do10:20
Sonja Schlamp110Fläche13:30Do13:50
Vedran Babic111Trümmer14:10Do15:40
Daniela Fritsch-Diex112Fläche14:10Do11:50
Nicolas Hoarau113Trümmer14:50Do15:40
Alexandra Obermayer114Fläche14:50Do11:50
Krista Forsblom115Trümmer15:30Do09:00
Jeong-Ah Chae116Fläche15:30Do10:50
Pavel Troller117Trümmer16:30Do09:00
Yaman Ersel Yildirim118Fläche16:30Do10:50
Susanne Schweiggl119Trümmer17:10Do08:30
Marco Schmitt120Fläche17:10Do16:10
Simon Willfort121Trümmer17:50Do08:30
Sebastian Mohoric122Fläche17:50Do16:10
NAMESTNRSPARTEZEITUO./G.ZEIT
Gabriella Csoka123Trümmer07:30Do08:00
Andrej Zunic124Trümmer08:10Do08:00
Barbara Grel125Fläche08:10Do09:30
Annette Köhler126Trümmer08:50Do16:40
Borut Modic127Fläche08:50Do09:30
Matjaz Bolka128Trümmer11:50So09:30
Roberto Bravo Izco129Fläche11:10So09:30
Igor Leban132Trümmer11:10So09:00
Regina Samlikova133Fläche10:30So
09:00

Partner